1. Staří a noví známí

30. května 2016 v 18:39 | Remi
Ahoj,
jsem tu s první kapitolou k Ashley!
Takže čtěte, čtěte, čtěte... a komentujete. :)

Remi


Staří a noví známí

Je šest ráno. Nechutná hodina. Sluneční paprsky právě ozářily okno a pronikly do mého pokoje. I když jsem zatvrzelá odpůrkyně vstávání, dneska už od půl páté pochoduju po tomhle skoro-vězení. A důvod? JE 1. ZÁŘÍ.

Možná by to celé chtělo malé, malinké, docela drobounké vysvětleníčko…

Jmenuju se Ashley Roux. Jsem malá, blonďatá, modrooká Francouzska. Teda byla jsem. Teď jsem malá, blonďatá, modrooká Angličanka. A co je na mě zvláštního? Jsem čarodějka.

Prvního srpna mi bylo jedenáct let a teď už jen zoufale čekám. KONEČNĚ POJEDU DO BRADAVIC!!!

Většinu svého dosavadního života jsem strávila v luxusní vile na předměstí Paříže se svou pošahanou rodinou, kterou nezajímá nic jiného, než čistota krve a zabíjení mudlů.

A pak se to stalo. Kvůli otcově práci jsme se přestěhovali do Anglie.

- o dvě hodiny čumění z okna později -

"Ťuky ťuk" tak tohle se mělo ozvat. Místo toho se ozvalo několik ran jak z děla, které prej měly být klepání na dveře. Zase ta potvora, co si říká domácí skřítek. A jmenuje se to Malum. Já navrhuju Mrcha, Potvora, Hnusák, Ta-příšera-co-mě-chce-zabít… Ale můj názor tu nikoho nezajímá.

"Volá Vás paní. Je čas odjezdu." zaskřehotalo to. Velmi nevybíravě jsem Maluma vykopla ze dveří a vrhla se ke skříni (ten malý detail, že mám pořád ještě pyžamo mi došel až teď). Trochu jsem se 'zlidštila' a seběhla po schodech do salonu.

A to jsem asi neměla dělat. Ta ježibaba - a bohužel i má matka - už tam čekala. Moje mudlovské oblečení se s úspěchem asi nesetká…

"Co to máš zase za hadry?!? Jsi vizitka našeho rodu a nějaká nechutná mudla! Měla bys být hrdá na svoje jméno. Doufám, že až budeš ve Zmiozelu, dostaneš konečně rozum!"

Ano matko, bravo! Zvládla jsi vyjmenovat všechno, co nesnáším v pěti větách.

oooooooooOOOOOOOOOOOOOooooooooo

V mé hlavě právě explodoval ohňostroj. Jsem na King's Cross!!! Poslední, co musím přežít, je matčin proslov.

"Jestli zjistím, že děláš ostudu svému rodu" no horší než ty v těchhle hadrech to nebude…
"nebo že se zahazuješ s mudlovskými šmejdy" vážně si myslíš, že se budu bavit s tím slizákem Snapeem?
"tak si mě nepřej!" děláš, jako bych si tě přála…

Po půlhodině se na mě matka konečně naposled varovně podívá a bez rozloučení, či přání šťastné cesty odejde. Yes, konečně je vtahu!!!

Beru do ruky svůj megakufr a pomalu ho táhnu ke krásnému červenému vlaku. Ještě poslední ohlédnutí po mém starém životě a už jdu dál 'vstříc lepším zítřkům'. No pokus to byl dobrej… Asi po pěti krocích jsem úspěšně hodila držku a pro jistotu jsem s sebou k matičce zemi strhla i nějakého kluka, co stál předemnou. Ano, jsem opravdu šikovná.

Než jsem se vzpamatovala, chytla mě něčí ruka a zvedla mě na nohy. Na první pohled mě udivily extrémně rozježené černé vlasy a oříškově hnědé oči zkryté za brýlemi. Pak mi docvaklo, že bych se měla omluvit.
"Promiň, nechtěla jsem tě srazit. Mimochodem, jmenuju se Ashley Roux."
"V pohodě, já jsem James Potter…" a zřejmě by pokračoval dál, kdyby ho nepřerušilo pískání rozjíždějícího se vlaku. James se otočil, ale k pohybu se neměl. Prostě na ten vlak civěl jak z jara a ani se nehnul. Chytla jsem ho za ruku a s notnou dávkou ironie poznamenala
"Myslím, že nastoupit by nebylo od věci" a odtáhla jsem ho do vlaku.

Už jsme prošli skoro celý vlak, ale všude bylo plno. Až u předposledního kupé jsme se zastavili. V kupé seděl světlovlasý kluk s jizvou přes obličej. Zajímalo by mě, co se mu stalo... Trochu rozpačitě se na nás usmál a řekl "Ahoj". Ze zírání do světle modrých očí mě vytrhl až James.
"Ahoj, můžeme si přisednout? Všude jinde je plno" zeptal se.
"Jasně" odpověděl potichu ten kluk.
"Jmenuju se Ashley Roux…" "A já James Potter" přerušil mě James Potter.
"Já jsem Remus Lupin. Taky jdete do prvního ročníku?"
"Jo" řekli jsme s Jamesem unisono.
"Do jaké koleje chcete jít?" zeptal se Remus.
"Nebelvír!" řekl okamžitě James. Mě je to jedno, hlavně né Zmizel.

Ale než jsem to stačila říct, otevřely se dveře a do kupé vletěl jako velká voda kluk s delšími, uhlově černými vlasy a jiskřivýma bouřkovýma očima.

Tyhle oči bych poznala mezi tisíci. Sirius Black. Známe se díky naším - úplně stejně pitomým - rodinám. Siriuse vždycky štvaly ty kecy o čisté krvi. A přesně proto nás naše rodiny nesnáší. A my zase nesnášíme je. To je ale famílie, co?

Ale to už jsem vstala a vrhla se mu kolem krku.
"Ashley? Tak tebe jsem tady opravdu nečekal" řekl překvapeně.
Když jsem si všimla, jak na nás ostatní třeští oči, začali jsme vysvětlovat.
"Sirius Black - jméno mé." Ach jo, to je ale šašek…

A pak jsme tlachali, tlachali, tlachali a pro změnu tlachali. Jó, a ještě jsme taky tlachali.

Za těch pár hodin se stalo něco, co Zeměkoule ještě neviděla. Sirius a James, Black a Potter neboli dva kluci, co by se už kvůli příjmení měli nesnášet, se stali nejlepšími přáteli. A jak se od té doby říká, TI DVA SE HLEDALI, AŽ SE NAŠLI.

Najednou vlak s trhnutím narazil. Narazil tak prudce, že se Sirius - který zrovna cosi hustil do Jamese - poněkud blíže seznámil s podlahou kupéčka. Konečně jednou hodil držku někdo jinej, než já!!!

A teď ještě dostat sebe i naše 'kufříky' z vlaku ven, pokud možno bez ztrát na životech. Zkusíme.
Pár lidí si ze mě sice udělalo rohožku, podnožku, opěrku nebo sedadlo, ale už jsem venku. Jedna, dva, tři - jo, kluci to taky přežili.
"Nějaké návrhy kam jít?" zeptala jsem se.
"PRVÁÁCÍÍ, KÉÉ MĚĚĚ!" jako na zavolanou. Otočím se a málem mě kleplo. Před námi stál alespoň třímetrovej chlap s plnovousem, loveckou vestou a břichem, do kterého bych se i s kufrem vlezla tak pětkrát. Naštěstí se tvářil celkem přívětivě. Snad už večeřel...
"Ehm... jak se dostaneme na hrad, pane profesore?" zeptal se James toho obra.
"Pojedem ne loďkách. Moc krásnej výhled. A já nésu žádné profesor, tak mi tykej. Menuju se Hagrid, sem tady šafář a klíčník."
"Dobře... Hagride... já jsem James Potter, tohle je Ashley Roux, Remus Lupin a Sirius Black"

Bohužel se k nám cestou k loďkám přidali i ti pitomci, jako Avery, Nott, Malfoy, Bellatrix Blacková (Siriova sestřenka - a pěkná mrcha) a samozřejmě ten mastňák Snape.
Sedla jsem si do loďky s Remem, Jamesem, Siriem a nechápu proč, k nám přihodili pana nikdy-jsem-neviděl-šampon. A to Siri samozřejmě nemohl nechat jen tak.
Když jsme nasedli, Snape si sedl dozadu a dost křečovitě se chytil okraje loďky.
"Tak co Snape, bojíš se vody nebo co?" začal provokovat Sirius.
"Nebojim, radši drž hubu Blacku!" řekl ledově Snape a my ostatní jsme s napětím vyčkávali.
"Hm, a ty klouby máš tak bílý proto, že jinak by ses do té vody samou radostí vrhnul?"
Takhle to pokračovalo několik minut a výrazů typu: mastňák, slizoun, umaštěnec (abyste rozuměli, takhle mastný vlasy nemá nikdo na planetě) nebo krvezrádce, pitomec, imbecil apod. bylo dost a dost.
A když to Siria přestalo bavit, rozhodl se, že pět je na jednu loďku moc a drahoušek Snapee zbytek cesty doplaval.

Najednou se před námi zjevila temná silueta hradu. Pomalu vystupovala z mlhy a stovky věžiček ozářené miliony hvězd se majestátně tyčily do výše.

Když jsme vystoupili, dnes už podruhé mě pokoušel infarkt. A zase kvůli Hagridovi. Najednou před námi totiž stál, v jedné ruce držel svazek klíčů a v druhé poloutopeného Snapea. Pak se podíval na Siria a trpitelským hlasem řekl:
"Tak se mě zdá, že ty budeš pěkný kvítko..." a to byla svatá pravda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | 2. června 2016 v 20:59 | Reagovat

Boží!!! Človeče, co mi to děláš? Spolubydla se učí na zkoušku a hodila po mě dost hnusný pohled, když jsem se tu začala řehtat :-D Ale prostě to nemá chybu, popis Hagrida to naprosto zabil, a když jsem si myslela, že si moje bránice oddechne, přijdeš s tímhle "v jedné ruce držel svazek klíčů a v druhé poloutopeného Snapea" :-D :-D skvělý!!!

2 Remi Remi | Web | 2. června 2016 v 21:27 | Reagovat

[1]: Spolubydlící se omlouvám, ale někdo toho Snapea utopit musel... :-D

3 Kristen Kristen | Web | 24. listopadu 2016 v 20:22 | Reagovat

Panebože konečne som našla po dlhej dobe HP fanfikcie ktoré som nečítala a hneď z dob záškodníkov... a hneď aj viac s Remusom ako Siriusom :D Dievča spravila si môj deň lepším ďakujem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama