2. První den na bojišti

2. června 2016 v 17:21 | Remi
Ahoj,
druhá kapitola k Ashley je na světě. Snad se to bude dát číst...
P. S. brzo k povídkám přibudou i nějaké ty obrázky, a jejich autor nebude nikdo jiný, než Emily. :)

Remi


První den na bojišti


(Remus)

Po tom, co jsme vešli do hradu, ujala se nás přísně vypadající profesorka, která se představila jako Minerva McGonagallová. Siriovu poznámku "tváří se, jako by spolkla Snapea" jsem radši nekomentoval. Pak nás profesorka odvedla před Velkou síň a začala svůj (pro ty, co četli Dějiny Bradavické školy čar a kouzel - třeba já - naprosto nudný a zbytečný) proslov. Za chvíli jsem se otočil a co vidím? Nic. Sirius a James nikde.
"Ashley, kde jsou Sirius a James?" zeptal jsem se.
"A sakra" no, velmi uklidňující odpověď. "měli bysme je najít nebo to nedopadne dobře. Oni jsou jeden blbější než druhej!" ještě lepší… A už se hnala pryč. Co mi zbylo jiného, než jít za ní?
Za chvíli jsme je našli, jak se zvesela baví s nějakým obrazem. Chtěl jsem něco říct, ale Ashley mě předběhla.
"Jste vy dva vůbec normální?!? Mohlo se něco stát! A navíc, nemáme být náhodou tak trochu na zařazování?" najednou sebou trhla a otočila se.
"Ano, to byste vskutku měli." Ozval se přísný hlas. A teď jsme v pr… čicích.

(Sirius)

Když jsem se otočil taky, málem jsem dostal infarkt. Zírala na mě taká HNUSNÁ napodobenina kočky, nějakej ODPORNEJ otrhanec (kdo jinej než školník Filch a jeho milá 'kočka' Paní Norrisová) a samozřejmě i ta ježibaba McGonagallová. "Jestli skončíte v mé koleji, tak si mě nepřejte!" řekla a doslova za uši nás dotáhla k Velké síni.

Z její výhružky jsem si nic nedělal, protože od mé jediné normální příbuzné - sestřenky Andromedy - vím, že McGonagallová je ředitelkou Nebelvíru.
Já i Ashley doufáme, že nebudeme ve Zmiozelu. V naší rodině by mohlo být heslo "co Black/Roux, to Zmiozel", protože všichni (až na pár vyjímek, kteří chodili do Havraspáru a Andromendy, která je v Nebelvíru - od té doby se o Andy v rodině mluví jako o "té krvezrádkyni") chodí do Zelené koleje už po staletí. Snad se na nás usměje štěstí a budeme v Havraspáru, ale velké naděje si nedělám.

Na 100% jsem slyšel odcházejícího Filce poznamenat něco o pořádných trestech a věšení za palce do průvanu. OK, to bylo mírně znepokojivé…

(Ashley)

Ve Velké síni už byli všichni. Učitelé, duchové i studenti. Prošli jsme pod nádherným stropem přečarovaným na noční oblohu a nastoupili jsme před Moudrý klobouk, který začal zpívat:

"Zdá se vám, že jsem ošklivý -
myslete si, co chcete,
chytřejší klobouk než jsem já
na světě nenajdete.
Nechte si svoje buřinky
i své klobouky z plsti -
jsem moudrý klobouk z Bradavic,
jenž vám nic neodpustí.
Každému vidím do duše,
vím, z jakého je těsta -
nasaď si mě a řeknu ti,
kam povede tvá cesta.
Možná tě čeká Nebelvír,
kde mají chrabrá srdce;
odvaha, klid a rytířskost
jdou u nich ruku v ruce.
Nebo tě čeká Mrzimor:
máš jejich mravní sílu,
jsou čestní a vždy ochotní
přiložit ruku k dílu;
či moudrý starý Havraspár,
pokud máš bystrou hlavu,
tam důvtipní a chápaví
vždy najdou čest a slávu.
Nebo to bude Zmijozel,
kde nastane tvá chvíle -
ti ničeho se neštítí,
by svého došli cíle.
Nasaď si mě a neboj se
(jen vlastní strach tě leká)!
Já, moudrý klobouk z Bradavic,
ti řeknu, co tě čeká!"

Dobrá, ta snadná část je za námi. Teď přijde samotné zařazování.

"Blacková, Bellatrix"hm, Siriova sestřenka, Zmiozel jak vyšitej.
"Zmiozel" zavolal okamžitě Moudrý klobouk. No co sem říkala?

"Black, Sirius" a teď to příjde. Sirius došel ke klobouku, nasadil si ho a NIC. Prostě vůbec nic, nic a zase nic. Už jsem myslela, že tam bude sedět navždycky, ale pak se to přišlo.
"Nebelvír" zařval klobouk. Was? To je vtip? No, Blackovi asi nebudou mít radost… Sirius 'mírně' zbledl a šel si sednout ke stolu, zatímco na něj všichni třeštili oči.

A pak jsem úplně přestala vnímat. Jedině vím, že Remus s Jamesem jsou taky v Nebelvíru.

"Roux, Ashley" nádech, výdech, nádech, výdech… No tak! Pohni se už! Si snad hluchá???
Než jsem si sedla na stoličku, ještě jsem stihla aspoň třikrát zakopnout a svůj obličej tak málem rozkřápnout o zem. McGonagallová mi na hlavu nasadila Moudrý klobouk. Opět a znova jsem neměla daleko k hození držky, protože ten cár čehosi, co kdysi byla látka najednou začal mluvit. Proč taky né, že… Někdo si ze mě dnes dělá srandu.

"Rouxová, hm, už jsem čekal, kdy se tu objevíš." Co to mele? pomyslela jsem si. O to větší byl můj šok, když mi klobouk odpověděl.
"Nic nemelu, studovala tady tvoje babička. Byla ve Zmiozelu." Sakra asi mě slyší…
"Ano,opravdu tě slyším! Ty v Havraspáru asi nebudeš, co? Tak ať je to tedy ZMIO…" Tož to teda ani omylem! Na to vůbec nemysli! Vypadám snad jako další člen té pošahané zmiozelské famílie?!?
"Popravdě se své babičce velmi podobáš. A jsi si jistá, že nechceš do Zmiozelu? Dostalo by se ti nevídaných možností…" To zkus a uvidíš! Co třeba Mrzimor?
"To tak, já bych to viděl na NEBELVÍR!!!" To si děláš srandu, ne? Matka mě zabije…
"Však ty to nějak přežiješ." řekl škodolibě ten kus hadru. O tom silně pochybuju…

oooooooooooOOOOOOOOOOOOOOoooooooooo

(Sirius)

Co se to dneska zase děje?!?
Nejdřív potkám ve vlaku Ashley, která má být kdesi v Paříži, pak mě nějakej hadr pošle do Nebelvíru (ne že by mi to vadilo, ale málem jsem z toho měl infarkt, pokolikáté už dneska???) a teď na mě Bellatrix čumí takovým tím pohledem, co jasně říká "máš průšvih!!!" nebo "muhahaháhá (už jenom pár blesků, potrhlý mávání rukama a ďábelský smích jak vyšitej)". Že se člověk snaží… A ono to beztak ještě není všecko.

A co z toho plyne? Když sedíte u zahajovací hostiny, nečumte jen tak doblba, nepřemýšlejte o zbytečnostech, ale jezte! Protože jinak budete mít takový hlad jako já, když jsme odcházeli z Velké síně. Ach jo!

Při cestě do společenské místnosti nás ale bohužel odchytla Megoška, skrz náš 'malý výlet před zařazováním'. A skutečnost, že je první den školy jí samozřejmě nezabránila napařit nám školní trest, či co. Prý se na nás už těší poháry v pamětní síni. Než jsem stihl zaprotestovat, odtáhli mě ostatní do společenky, kde se konala 'válečná porada'.

Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | 2. června 2016 v 21:05 | Reagovat

Myslím, že Megoška bude po roce s nima potřebovat lázeňský pobyt (nebo blázinec, podle potřeby) :-D No a kdbyy se náhodou Siriova matka spojila s tou druhou ježibabou a chtěli milé Nebelvířany oddělat... věřím, že Siri s Ashley se jen tak nedají :D

2 Remi Remi | E-mail | Web | 5. října 2016 v 20:46 | Reagovat

[1]: Určitě se nedají!
A pro Meggie už je rezervované místo u Munga :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama