Jednu citronovou

25. června 2016 v 18:20 | Remi |  Jednorázovky
Zdravím lidi,
nevím jak vy, ale já umírám. Asi už z toho vedra blbě vidím, ale zdá se mi, že teplnoměr mi ukazuje 41,5 stupňů. Možná si říkáte, že to nic není, ale pro mě nesnesitelné.
Takže vám přeju hezký den a pěknou zábavu u téhle jednorázovky.
P. S. Budu moc ráda za komentáře

Vaše pečená vařená smažená grilovaná Remi Usmívající se

Jednu citronovou


Slunce nemilosrdně pálilo a Bradavický hrad se div nerozpouštěl v základech. I přes veškerá ochlazovací kouzla ze všech úplně lilo a neunikla ani obří oliheň žijící v jezeře. Teďka už je z ní určitě rybí polívka (A/N: ale to se neví jistě, protože se nikdo neodvážil přiblížit k oknu a přivodit si tak popáleniny třetího stupně). Konec června se všem vysmíval palčivým žárem a brutální čtyřicítkou ve stínu. Stejně tak se Zmiozeláci ve svém vychlazené sklepení vysmívali Nebelvířanům, smažícím se ve věži.
Jenže takhle to nemělo zůstat dlouho. To by tu nesměli být Poberti.

(v pokoji Pobertů)
"Kluci mě je hrozný vedro!" postěžoval si bezmála uvařený James.
"Nediv se, když si Tichošlápkovi řekl, že pro Evansovou skočíš do ohně a on tě pak se slovy "jak je libo" vyhodil ven do toho vedra. Čtvrt hodiny jsme tě křísili studenou vodou," odbil ho - jak jinak než - čtoucí Remus.
"Fakt jsem myslel, že ses upekl!" dodal Petr.
"Ty že jsi myslel Péťo?" zeptal se nevěřícně Sirius a vydal se ke dveřím.
"Snad nejdeš ven? To by byla učiněná sebevražda!" zděsil se střelec kolejního družstva.
"No ty máš co říkat, ale že jste to vy - za deset minut sraz u sklepení. Buďte tam, i kdyby sám Brumbál rozdával tu jeho citronovou zmrzlinu!" řekl ještě a s poťouchlým úsměvem odkráčel z pokoje.
James s Remem radši ani nezkoušeli hádat, co jejich střeleného kámoše napadlo tentokrát a tak se i s Petrem (který pochytil jen slovní spojení 'citronová zmrzlina') vydali ke Zmiozelské koleji.

Tichošlápek se naposled podíval na Pobertův plánek a s vítězným úsměvem vešel do prázdné ředitelny. Pak už stačilo jen malé kouzlíčko na změnu hlasu a ještě menší oznámení do školního rozhlasu: "Milí studenti," ozvalo se klidným hlasem ředitele školy. "Vzhledem k obrovskému vedru jsem se rozhodl, že se ve Velké síni bude podávat zmrzlina. Konec hlášení".

(mezitím ve sklepení)
"… ve Velké síni se bude podávat zmrzlina". Téměř v tom samém okamžiku se ze společenské místnosti vyrojil houf zmrzliny-chtivých studentů. Třeba takovej Lucka Malfoy div nepošlapal ty svoje kumpány, aby byl u vytouženého osvěžení dřív. A ani starej umaštěnec se nenechal zahanbit a mastnota za ním jen letěla! I Bellatrix zahodila veškerou čistokrevnou důstojnost a s výkřiky "Jůůůpíííí zmrrrrzkáááá!!!" letěla do Velké síně.
Jamese, Remuse a Petra schovaných ve výklenku vedle dveří si nikdo z těch zmiozelskejch slepců vůbec nevšiml.
Najednou Petr vyběhl z výklenku se slovy "Já chci taky zmrzlinu!" a už ho nebylo.
Jamie s Remem Siria už dávno prokoukli a tak nad Petrem a zmiozeláky jen protočili oči. Naivní děti…

(o pět minut později)
Remus, James a Sirius spokojeně seděli ve vychlazené Zmiozelské společence a ještě spokojeněji jedli zmrzlinu.
"Co by na tohle asi řekl Brumla?" zeptal se Tichošlápek. Vtom se do křesla naproti nim posadil postarší čaroděj s veselými jiskřičkami v očích a se svým typickým úsměvem pronesl:
"Výborný nápad chlapci, dáte mi jednu citronovou?"

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vanesdance vanesdance | Web | 25. června 2016 v 18:44 | Reagovat

Pěkný ;-)  U nás zas takový vedra nejsou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.