Životopis lorda Voldemorta

9. června 2016 v 16:17 | Remi |  Životopisy postav HP
Ahojky,
tady mám takový malý popis lorda Voldemorta. Jsou to holá fakta smíchané a mým trhlým stylem, tak snad to někomu rozjasní den...

Vaše Remi :)


lord Voldemort

Varování: Tento text může prozradit části děje.

Voldemort ( též Pán Zla, Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit, lord Voldemort nebo na tomto blogu znám jako Voldy, Volďas, hadí ksicht …) je hlavní záporák knih o Harrym Potterovi. Jeho pravé jméno je Tom Rojvol Raddle (v originále Tom Marvolo Riddle) a je syn čarodějky Meropy Gauntové a mudly - nečaroděje - Toma Raddlea.

Meropa zemřela po porodu (takže Tom vyrůstal v sirotčinci) a svého mudlovského papínka měl Voldy tak rád, že ho (a s ním i své prarodiče) v roce 1942 (ve svých 15ti letech) zabil.

OK, no proč ne… Puberta je mrcha…


Narození31. prosince 1926
Úmrtí2. května 1998


Po škole chtěl učit v Bradavicích (ale měl pech… chudák hoch…), pak začal vraždit a vyrábět viteály (- takové čarovné věcičky, díky kterým byl téměř nesmrtelný - funguje to asi takhle: někoho zabiješ, část tvé duše to nerozdejchá (vražda je špatná!!!), přichytí se k tebou určenému objektu a kdyby tě někdo zabil, část tvé duše žije dál v tom předmětu)… no spousta fakt super věcí…

Následně si udělal menší výlet do Albánie, aby našel diadém Roweny z Havraspáru (později z něho chtěl udělat viteál) .

Po návratu (vlastně už dáááávno předtím) mu hráblo, začal VÍC vraždit, říkat si lord Voldemort, vraždit, měl bandu nohsledů - Smrtijedů, vraždit jó, a taky vraždit. A zvesela si myslel, že ovládne kouzelnický svět a pobije kouzelníky, co nemají čistou krev (matka nebo otec je mudla). = PRVNÍ KOUZELNICKÁ VÁLKA

A pak padla kosa na kámen. Voldy se dozvěděl o věštbě, která říká, že ho porazí dítě, které se narodí až sedmý měsíc bude umírat (to jako na konci července) a jehož rodiče se mu už třikrát postavili. (Tj. Harry Potter)

Na scénu přichází Harry Potter (OK, spíše se přibatolí - měl tehdy 1 rok…) a - kdo by to čekal - Volďas se ho pokusí zabít. Zabije jeho rodiče (s pomocí zrádce Petra Pettigreva), ale ouha! Harryho se mu zabít nepodaří. A ještě navíc Voldemorta jeho vlastní připravila kletba o tělo a byl zničen na "méně než přízrak".

Následně bude asi jedenáct let klid, ale Voldy je nenapravitelný zlobivec a tak se zkouší vrátit mezi živé. V roce 1994 - Harryho 5. ročník v Bradavicích - se mu to povede (zase s pomocí Petra) a za chvíli válka začne naplno. = DRUHÁ KOUZELNICKÁ VÁLKA

A protože by bylo po sedmi knihách o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové pěkně hnusné, aby hlavní hrdina nevyhrál, Voldík má utrum (Harry a spol. mu nejdříve zničili vilteály a pak ho dorazí).


Po tomto velmi únavném textu si to shrneme do jedné věty.


"Voldy je zlý černokněžník (který nesnáší Harryho Pottera) a to se mu nevyplatí…"


Zajímavosti:

  • Voldy mluví hadím jazykem.
  • Je snad samozřejmost, že chodil do Zmiozelu.
  • Byl primus
  • Přezdívka "Voldemort" pochází z francoužštiny a znamená "unikl před smrtí"
  • Fred a George Weaslyovi ho trefili do obličeje sněhovou koulí

Za případné chyby (jakéhokoliv charakteru) se omlouvám a věřím, že jich je poskrovnu. Zdroj zde a moje vlastní vědomosti (samozřejmě za předpokladu, že něco takového mám…)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 und-his-reinette und-his-reinette | Web | 30. listopadu 2017 v 20:07 | Reagovat

"Puberta je mrcha." - skvele vystihnuté :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.