Příručka správného blogera no.1

30. října 2016 v 13:03 | Remi |  Příručka správného blogera
CIAO!
Zase po týdnu vás výtám u Příručky správného blogera.
Mockrát díky za betování a čtenářské názory Miki! :)
Dnešní díl patří čtenářům. Níže si povíme některá základní fakta o tomto druhu.
P.S. Napište mi prosím, co si o tomhle nápadu/článku/dnešním počasí/... myslíte.
Díky :DMy, jakožto blogeři, jsme zde v roli nelítostného lovce. Není nám líto trávit mnoho a mnoho času na tom bojové poli zvaném internet. Trápíme naše mozkové závity a vymýšlíme taktiku.

Naším lovištěm je blog.cz, naší kořistí jsou Čtenáři. Vezměme proto do ruky myš a vyrazme po jejich stopách. (A/N: citace z úvodní části, aby byl začátek kompletní)

Kdo je to Čtenář Blogerův?
Čtenář jest úžasný živočich a mnohý bloger či blogerka o tomto bezmála nepostradatelném tvoru marně sní. Životním smyslem tohoto tvora je navštěvování, čtení a komentování našich blogů. Stvoření je to zvídavé, mnohdy přátelské a povzbudivé. Bloger, ochočivši si svého Čtenáře, nalézá náhle nový smysl psaní článků. Bohužel se setkáváme i s takovými výjimkami, jako Čtenář nevděčný či hádavý. Setkání s těmito druhy Čtenářů je smutným okamžikem v životě každého blogera. Naštěstí se tito jedinci vyskytují pouze ojediněle.

Pozor!
Hned na začátek vás prosím, nezaměňujte "Čtenáře Blogerova" za vzhledem podobný, avšak velmi odlišný druh, "Knihomola obecného". Jediné, co tyto dva druhy spojuje je ona matoucí věta "Čtu si." K této politování hodné chybě dochází převážně ze strany živitelů (nazývaných též 'rodinní příslušníci', 'majitelé', 'rodiče' a podobně).

Rodič (neb jeho poručník), zjistivši svou chybu, bývá velmi rozlícen a uchyluje se k někdy až drastickým metodám.

x


Dělení Čtenářů
Čtenáři mohou patřit do různých kategorií, které se liší počtem návštěv, oblastmi zájmu, věkem daného jedince a dalšími znaky.

Příslušníci tohoto druhu se dále dělí do mnoha poddruhů, výjimečně se tyto poddruhy dělí ještě do řádů či čeledí. Jeden jedinec také může spadat hned do několika kategorií najednou.

Celí tento živočišný druh se nazývá "Čtenáři". Dělí se na dva druhy a sice na "Knihomoly" a "Elektrikáře". Jak je z názvů patrné, Knihomolové čtou pouze papírový text, zatímco Elektrikáři užívají čtečky, počítače, telefony…

Knihomolové nás dnes příliš nezajímají, proto si uvedeme pouze dva zástupce. "Knihomol obecný" a "Knihožer malý".

Hlavní a nejpočetnější zástupce Elektrikářů je náš starý známý Čtenář blogerův. Postupem času se od něj vytvořilo mnoho poddruhů, kteří se jednotlivě dělí do dvou čeledí. Na 'užitečné' a 'neužitečné'. Mezi užitečné patří ti čtenáři, kteří zanechávají zpětnou vazbu, přinášejí objektivní kritiku či podporují naši tvorbu.

Naopak neužiteční kritizují (mnohdy zbytečně či sprostě), pod článkem o zdravé stravě se s námi hádají o uprchlické krizi a celkové nám ztěžují pobyt na lovišti.

Tomuto dělení se jeden zástupce vymyká. Je to tzv. "Čtenář dvojí", který by patřil ke Knihomolů i k Elektrikářům. S tímto zástupcem se setkáváme nejčastěji.

Predátoři
Byť je dnes Čtenář celkem hojný, jeho počty vytrvale snižují predátoři.

Početnou část predátorů tvoříme my sami. Blogeři-lovci.
Čtenář - vyděšen nebývalým zájmem blogera (který nechová určité potřebné kvality pro lov, nebo není srozuměn s metodou lovu), může se zděsit až do míry tak vysoké, že navždy opustí naše loviště. Popřípadě je jiným blogerem nalákán mimo náš sektor, což značně snižuje naše šance.

Dalším nebezpečným predátorem je už zmíněný Rodič, obzvláště Rodič, mající mylné představy o pravé povaze svého mazlíčka.

Někteří "odborníci" považují za dalšího predátora výpadky elektřiny či internetu. Já se ovšem domnívám, že se jedná pouze o úskok ze strany živitelů, a celé toto divadlo mají na svědomí (A/N: růžoví jednorožci?) právě oni.

A konečně, vrcholovým predátorem, který bezprostředně ohrožuje tento druh, je okolní svět a vše, co k němu patří. Tento nebezpečný lovec má rozsáhlou síť kompliců a nástrah. Uveďme si příklad: Nic netušící Čtenář, sedí si poklidně ve svém doupěti. Už, už se toto bezelstné zvíře vrhá do našich pečlivě nastražených a do detailů promyšlených sítí, když v tom je jeho pozornost odlákána. Mnohdy i trvale. Byť je to nepředstavitelné, nebohý Čtenář je přímo 'ovládán' okolním světem, který zná všechny jeho slabiny. Čtenář je tak někdy odlákán i takovým nástrojem, jako je příslib zmrzliny, či lístek na fotbal.

Bloger lovec


Domácí mazlíček nebo škodná?
Tento zajímavý živočich je poslední dobou i přes zásahy predátorů velmi rozšířený a některé ochočené druhy se tak staly velmi oblíbenými 'domácími mazlíčky' všech možných i nemožných blogů.

Na druhou stranu je tento choulostivý tvor velice náročný k chovu a pokus o jeho odchyt tak mnohokrát končí neúspěchem. Zvláště proto, že většina blogerů nikdy nebyla seznámena s pravou povahou Čtenářů a chovají o nich mylné, mnohdy až zmatené či nereálné představy.

Ale jak už bylo řečeno, ochočený Čtenář je opravdu k nezaplacení.

Co od Čtenářů očekáváme?
Jak už bylo řečeno, průměrný začínající bloger-lovec má o své kořisti velmi zkreslenou představu.

Mnohdy očekává, že některý z Čtenářů sám od sebe zabrousí na jeho blog a založí tam početnou, stále se rozšiřující skupinu, která bude celé hodiny vytrvale komentovat a do nebe vychvalovat jeho dílo. (A/N: Leda že by to byla INVAZE!)

Tato situace je dle mého odborného názoru značně ojedinělá. K lovu těchto vychytralých, na výsost vybíravých a špatně ochočitelných živočichů je třeba notná dávka odvahy, bezchybný plán, dokonalé načasování a další, k lovu nezbytné kvality.

_________________________________________________
Ták, to je pro dnešek všechno.
Výměnou za komentáře přeju pěkný zbytek něděle. ;)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Hliník se odstěhoval do Humpolce. Ty jsi pořád tady?

Jo! Klik!

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 30. října 2016 v 16:20 | Reagovat

Tohle je geniální článek. Akorát bych neužitečným čtenářem nazvala toho, kdo lstivě přijde na blog, přečte článek a neokomentuje vůbec. Docela by mě zajímalo, jak si ochočit čtenáře. Skvělé slovní spojení.

2 Remi Remi | Web | 30. října 2016 v 18:29 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuju za pochvalu! :-)
Jasně, na tyhle jsem zapomněla. Ale někdy lepší nekomentovat, než komentovat vyloženě záporně.
Nebo kdyby mě tu komentovala Miki... :D To by se všichni bavili víc u komentářů, protože já dělám takové chyby... Že to by člověk nevěřil! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.