AK 2016 - 24.prosinec

12. ledna 2017 v 19:11 | Remi |  Adventní kalendář 2016
Hello,
zdravím Vás u posledního letošního adventního kalendáře. :)
Doufám, že se Vám tato "akce" líbila a že se tu za rok sejdeme znovu!
Pamatuješ Miki, že jsem furt strašila, že to bude z Hraničářů? Já nikdy nestraším jen tak...


Fandom: Hraničářův učeň
Datum: 24.prosinec
Obdarovaný: Miki
Zadání: Povídka musí začínat slovy "Venku už od včerejška prší...", končit "...a všichni bídně zahynuli." Dále musí obsahovat slovní spojení "horká čokoláda", "zrůdná židle", "zavřený deštník" a "zlomyslné pravítko" - poslední zmíněné jsem použila v množném čísle. Jednou jsi mi řekla, že původně to mělo být i drabble, ale nakonec to bylo moc kruté. Ale výzva je výzva. Takže bez nadpisu, přesných tři sta slov, tedy tripple drabble. :)

Omluvte jednu gramatickou chybu, bez ní to ovšem nedává smysl. ;) Psáno se znalostí prvních sedmi a půl knihy, takže nějaké nesrovnalosti... Se ztratí. Obzvlášť ta, co se Maddie týče. Že vůbec existuje mi bylo vyspoilováno, jestli situace mohla nastat, to netuším. Každopádně v nějakých pěti letech mohla být malá zvědavá holčička, ne? :)

Deštivé hovory

Venku už od včerejška prší. Každý sedí doma zavřený - déšť nikoho ven neláká.
Malá Maddie spokojeně popíjela Willovu medem slazenou kávu, přestože jí nabízel horkou čokoládu.
'Byla by z ní dobrá hraničářka…' pomyslel si se smutným úsměvem Will. Málokdy se teď usmíval…
"Strýčku Wille?" odložila Maddie opatrně hrníček a něco žmoulala v ruce. 'Strýček Will' sice měl nejasné tušení, co přijde, ale přesto dal nepatrným pokývnutím hlavy najevo, ať se ptá.
"Na co to je?" ukázala toulec, který držela v ruce. 'Ale, vždyť… Teď přece visel na stěně!' Will nerad viděl zbraň v jejích rukou.
"Šíp. Na střílení," opáčil znepokojeně.
"A je pravý?" zeptala se Maddie. Vypadala jako malý andílek. Koho by napadlo, že je ve skutečnosti docela zlomyslná?
"Praví." Tkanička na toulci povolila a Will měl co dělat, aby dostal šípy zpět.
"A strýčku Wille," pokračovala. Hraničář byl už pomalu v koncích. Náhle pocítil obdiv ke svému starému učiteli. Možná je na čase se inspirovat…
"Hm…" zabručel nevrle, jako to tolikrát slyšel od Halta.
"Takže se už nemám ptát?" Jako odpověď přišlo další odmítavé zabručení.
"A proč?"

"Tolik otázek mají jenom zlí lidé," dodal skoro prosebným hlasem. V mysli se mu najednou zjevili všichni ti zločinci, vrazi a lupiči, se kterými se už za svůj život setkal. Pro tuhle chásku neměl jiné označení, než zrůdná. Židle se pod ním nepatrně pohnula, když se při vzpomínce na staré časy nevědomky otřásl.
Že většina z nich otázku ještě ani nestihla položit, když je zasáhl šíp, už raději Maddie neřekl.
"A co se stalo s těmi, co se pořád na něco ptali?" pokračovala dívka zvědavým tónem, tolik podobným jemu vlastnímu, když se jako učeň věčně vyptával Halta.
Will rezignovaně protočil oči. Jak jen mohl být Halt vždycky tak klidný? Nakonec se přece jen donutil k úsměvu a varovně poznamenal:
"Všichni bídně zahynuli."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miki Miki | 13. ledna 2017 v 9:18 | Reagovat

Remi, povídka je úžasná. Nevím, jestli jsou ty slovní spojení přesně podle zadání, ale zvládla jsi je tam dát všechny. A jsem moc ráda, že jsi nenechala zahynout hraničáře. Prostě skvělé.

2 Kristen Kristen | Web | 13. ledna 2017 v 13:19 | Reagovat

Hraničiarovho učňa som nečítala, ale to vôbec nevadí :D Ako strýček Will by si zaslúžil zlatú medailu za výchovu dieťaťa :D Kto sa moc pýta, bídne zahynie :D Pekná poviedka a celkovo celý projekt bol super

3 Remi Remi | Web | 16. ledna 2017 v 21:33 | Reagovat

[1]: Děkuju! *září jí oči jak žárovky* No, 'zavřený déšťnik" má taky jistě svoje kouzlo... :) Měli to na háku, ale asi mají střeva na správném místě. :)

[2]: Díky, jsem moc ráda! :D Hraničáře rozhodně doporučuju, za poslední dva dny jsem přečetla tři díly. je to úžasně chytlavé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama