DMD drabbles - 2.část

28. dubna 2017 v 19:31 | Remi |  Drabbles
Ahoj, tady je druhá část DMD drabbles (budou celkem tři). :)
Jak se máte? Taky je vás tak hnusně? Nás Aprílové počasí rozhodně nešetří...
Prší... Když nemusím jít ven, tak je to pro mě nejlepší počasí ze všech.
Horkej čaj, dobrá knížka. Však to znáte. Nech sa páči! :)CO JE VÍC?

Téma: Kapitální úlovek

Když poprvé chytil zlatonku, bylo to něco… Naprosto neuvěřitelného. Ten pocit se prostě nedá slovy popsat. Po měsících tréninku přinesla dřina své ovoce. Vítr mu tehdy svištěl kolem uší a když v ruce sevřel ten malý zlatý míček… Byl prostě šťastný. Jednoduché, ale jinak to vysvětlit neuměl. Nejlepší úlovek.
Nerad o své přítelkyni přemýšlel jako o úlovku. Ale když se na věc podíval z jiného úhlu, prožíval úplně to samé, když mu Lily řekla "ano", jako když vyhrál pohár ve famfrpálu. Štěstí, úleva, radost, klid. Sobecké, ale v lásce je vše povoleno.
Famfrpál a Lily - dvě 'věci', co miloval nejvíce.


ZA ÚPLŇKU

Téma: První kontakt

Měsíc už byl vysoko na obloze, když se trojice chlapců plížila k vrbě mlátičce. Tváře bledší než obvykle, ale v srdci měli odhodlání. Sýček se polekaně vznesl do vzduchu, když se před jeho očima z chlapců stal jelen, pes a krysa. Údolíčkem se rozlehlo zavití. Do rána zbývaly ještě hodiny, které se zdály nekonečné. A měsíc jim nehodlal nic ulehčit.
Když se ráno vraceli z ošetřovny, prohlížel si Sirius jizvu na svém rameni.
První kontakt s vlkodlakem nebyl nic příjemného, ale za měsíc to určitě bude lepší.
Sirius si povzdechl. Ale co, však holkám se s jizvou stejně bude líbit…


TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU II.
Nenavazuje na "Tajemství úspěchu" z minulého dílu, jde jen o stejný název. :)

Téma: Plán B

Plánovali James se Siriusem. Vždycky. Peter jenom přihlížel, občas něco hloupého poznamenal a potom zase přihlížel. Pak byl plán s dokonalým načasováním a bezmeznou precizností uskutečněn. A Remus je tahal z průšvihů. Byl to zažitý cyklus, fungoval jako dobře promazaný stroj a nikdo si nikdy nestěžoval. Jako je každá sněhová vločka jedinečná, tak originální byly i Pobertovské plány. Bylo pod jejich důstojnost, aby se opakovali. To by už nebyla taková zábava…
Jakkoliv byly rozdílné, něco je spojovalo. Možná za tím bylo Jamesovo ego, možná nějaký jiný Siriův rozmar, ale u všech jejich 'akcí' bylo jedno společné.
Nikdy neměly plán B.


NERVY KAPITÁNA FAMFRPÁLOVÉHO TÝMU JSOU TVRDĚ ZKOUŠENY

Téma: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Měsíce přípravy a tvrdého tréninku… To je pro hráče famfrpálu denní chleba. A před očekávaným zápasem jsou kapitánovy rádoby motivační proslovy a promluvy do duší totéž. Možná byli jen obyčejní hráči, ale zápas pro ně znamenal zábavu. Přišli, zahráli si, zvítězili.
Pro kapitána je to ale něco úplně jiného… Stres, taktika, trápení. A "nervy v kýblu".
James to věděl, a že tým před zápasem doslova mučí, věděl taky. Snášel za to mnohé úšklebky a nadávky, ale nemohl si pomoct. Nervozita ho vždycky přemáhala.
A přece - když vyšel na hřiště, tak věděl, že to zvládnou. Týmová práce? Určitě, ale hlavně tréning.


CESTA ZA DOBRODRUŽSTVÍM
Taková malá zkouška psaní v přítomném čase. Zdánlivě hloupost, ale zábavná. :D

Téma: Banány to jistí

James bere polštář - hází ho na spícího Siria. Ten se zvedá z postele (nadávajíc z plna hrdla), hledá Pobertův plánek. Kde je neviditelný plášť? James už ho má. Remus nesouhlasně kroutí hlavou, znovu sedá ke knize. Bez nich přece neodejde. Zvoní na první hodinu - když přijdou pozdě, tak alespoň pořádně. Učitelé jsou už na to stejně zvyklí.
Vycházejí z kolejní místnosti, směr tajná chodba. Petr jako vždy poslední, zapomněl si svačinu. Žádnou paniku, banány to jistí a výprava do Prasinek může začít. Rosmerta je nepráskne, a i kdyby, nebude to poprvé, co budou mít trest. Za dobrodružství to přece stojí.


KRÁSNÉ STAROSTI

Téma: Šťastná rodinka

Vždycky, když dostala chuť na jahody, cibuli, zmrzlinu, sušenky (nebo všechno dohromady), tak měla radost. Vždyť přece - bude z ní máma! O něco menší radost měla, když jí James bral z rukou tašky, aby se nenamáhala. ("Čekám dítě, nejsem nemocná!") Jak se zmenšoval šatník, radost nahradily starosti a bolavá záda.
A pak Lily (se zápisníkem v ruce) chodila po domě, plánovala miminku celý svět. Od jména (pro kluka Harry, pro děvčátko Andy), přes kmotra, až po tu nejposlednější drobnost, kterou by si takový malý špunt mohl přát.
Ach, to byly krásné starosti… Oproti neutišitelnému dítku s věčně rozcuchanými vlásky rozhodně.


PŘED ROKEM BYLO LÍP

Téma: Loňské sněhy

Díval se z okna a sledoval vločky, jak dopadají k zemi. Zachvěl se. Sám nevěděl, jestli zimou nebo vzpomínkami. Sníh - ještě vloni znamení klidu. Lily v kuchyni, Harry v postýlce, James, Sirius a Petr na gauči. Hrnek čaje, dobrá kniha. A vločky, každá krásná ve své jedinečnosti (a přece tedy úplně sama) padaly obzvlášť líně a s pokojem.
Kolik se za ten rok změnilo? Úplně všechno. Přátelé mrtví nebo zrádci. Dal by život za to, kdyby se čas vrátil o rok zpět.
Logiku měl radši než představy. Ale tohle byla výjimka. Každý den, znova a znova byli před jeho očima.


Já doufám, že se vám líbilo. Tak nashle u dalšího článku! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 28. dubna 2017 v 20:26 | Reagovat

Ha! A ptm sa narodil Harry a metlobal sa preniesol na tretiu priečku :D Ten príbeh ako Sirius získal jazvu sa mi páčil najviac. Ale všetky sú božie teším sa na tretí diel DMD :)

2 Remi Remi | 7. května 2017 v 10:19 | Reagovat

[1]:Famfrpál musel asi opravdu ustoupit... Děkuju :)

3 Caseybob Caseybob | E-mail | Web | 7. září 2017 v 20:33 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama