Day #1 | Oblíbená ženská postava

16. července 2017 v 6:00 | Remi |  Challenges accepted, Tagy taky


Tak, už jsem pryč a několik článků je přednastavených. Vydávány budou obden v šest ráno. :) Normální lidé plní tuto výzvu tak, že zapřemýšlí, vyberou svoji oblíbenou postavu a napíšou, co se jim na ní líbí, proč zrovna ona. Ale Remi musí mít vždycky něco extra... :)
Prostě a jednoduše, nemohla jsem si vybrat. Ne, že bych váhala mezi dvěma hrdinkami, které celým srdcem zbožňuji. Já nemám přímo oblíbenou ženskou hrdinku (holt u mě v oblíbených postavách vedou pánové...). Většina ženských postav v knihách je mi nesympatická - buďto se chová nesmyslně, je hrozně naivní nebo naopak hrozně tvrdohlavá. Nenapíšu teda tu "top" ale vyjmenuji jich víc, podle různých kritérií.

1) Nymphadora Tonksová (Harry Potter)
Doru bych asi měla nejradši, ale v podstatě toho o ní moc nevíme. Lépe řečeno: její role je vedlejší, takže není ten prostor pro "spřátelení se".
Růžové vlasy, milá povaha, nebezpečná nešikovnost, tvrdohlavost, láska. Dora by byla šílená nejlepší kamarádka, se kterou byste se nikdy nenudili! :) A navíc, je přece metamorfomág! Kdyby se vybírala schopnost, asi bych zvolila zvěromagii, ale měnit vzhled by se mi taky strašné líbilo... V knížce jsem jí moc fandila, rozhodně je to jedna z mých nejmilejších. :)

Výsledek obrázku pro harry potter

2) Minerva McGonagallová (Harry Potter)
Jednoduše řečeno: přísná, ale poctivá. Brumbála vidím jako hodného dědečka, ten skutečný respekt jde z Minervy. Je to ohrané, ale já fakt preferuju Nebelvírské. Jestli víte, Minerva v mládí hrála famfrpál. Celou dobu stala "na té správné straně". A ten post profesorky se k ní skvěle hodí. Je modrá a umí to předat dál...

3) Marie Raffertyová (Údolí rozhodnutí)
Z osmi set stran mám přečtených teprve 240, ale Marie (hlavní hrdinka) se mi stačila vtisknout do paměti. Zrzavá dívka z nižší společnosti v šestnácti letech odchází sloužit k rodině Scottů. Je tvrdohlavá, mluví se silným irským přízvukem a rodina pro ni mnoho znamená. Ještě víc je však povinnost. Občas mě
Marie hrozně vadila tím, jak si stále a pořád dobrovolně šlapadla po štěstí, protože Bůh to tak chtěl. Ale asi to tak chtěl doopravdy, protože Marie je prostě charakter. :) Ideální starší sestra, prostě vdor, ale vzdor.

Výsledek obrázku pro rangers apprentice lady paulina Související obrázek

4) Lady Paulina (Hraničářů učeň)
Lady Paulina je nejvyšší diplomatkou na hradě Redmontu. Je štíhlá, elegantní, velmi půvabná a šarmantní. Jako diplomatka umí dobře skrývat svoje emoce a je také velmi inteligentní. Je jediným člověkem, kterého se královský hraničář Halt kdy bál, a to je co říct. :) Není vyloženě přísná, ale na pořádek dbá. Z druhé strany je starostlivá a byla by skvělou maminkou.

5) Serafina (Serafina a černý plášť)
Dvanáctiletá dívka, která potají žije ve sklepení sídla Biltmore. H. CH. K. - hlavní chytačka krys. Je jiná. Ne jiná tak, jako všechny ty úžasné jedinečné hrdinky romantických knih, ale jiná fyzicky. Na chodidlech má jen čtyři prsty, vidí ve tmě a umí se pohybovat tak neslyšně a lehce, že si ji nikdo nevšimne... Je stvořením noci. Ale stane se něčím víc. Jinak je přátelská a hlavně nebojácná. Odvážná, ale rozvážná. Nevrhá se sklepě do nebezpečí, protože ví, že vyděšená myš udělá chybu. Se Serafínou prostě chybu neuděláte.

Související obrázek Související obrázek

To by bylo za mě dnes všechno. Zítra se můžete těšit na oblíbenou mužskou postavu, což bylo ještě mnohem, mnohem větší dilema než u ženské... Napínám vás? :) A co vy, která žena či dívka je pro vás ta nej?

Úvod ← Jinam? Day #2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 16. července 2017 v 16:21 | Reagovat

No rozhodne si vybrala zaujímavé postavy. S Minervou úplne súhlasim. Doru by som si nevybrala ale tiež je to dobrá postava. Ostatné nepoznám

2 Rogue Rogue | Web | 30. srpna 2017 v 21:22 | Reagovat

Z tvého výběru znám pouze Tonksovou a McGonagallovou 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama