Day #2 | Oblíbená mužská postava

18. července 2017 v 6:00 | Remi |  Challenges accepted, Tagy taky


Jak jsem psala minulé, tohle rozhodování mi nedalo spát ještě mnohem dýl. :) Od mala snadněji hltám knihy, ke jsou kluci/muži. Chlap většinou totiž není ubrečená Marty Sue, u žen se to bohužel někdy stane... Ale když už Marty Sue, tak pořádná!

1) Old Shatterhand (Vinnetou)
Asi se nemusíme hádat o tom, že Old Shatterhand prostě všechno ví, všechno umí a dostane to co chce. Musím ale dodat, že Old Shatterhand je prostě ten pravý hrdina. Nepřítele srazí pěsti, neznámému i příteli neodmítne pomoc, brání čest a spravedlnost. Přiznejte se, kdo četl Vinnetou a alespoň jednou si nepřál stát po boku Od Shatterhanda (nebo neviděl sám sebe na Hatatitlovi s Henryovkou a medvědobijkou na rameni)? :) Minule jsem psala, v jakém vztahu by ke mě dána postava byla. Po troše přemýšlení jsem se dostala k tomu, že by byl Old Shatterhand asi můj táta. Jen si to představte, co všechno by se člověk naučil, co by zažil... :)


2) Vinnetou (Vinnetou)
Old Shattrhandův rudý bratr, taktéž ochránce nevinných, zastánce pravdy. Pro mír mezi bílimi a rudými obětoval mnoho a málokdo znal tajemství jeho duše. Vždycky se mi líbila Vinnetouova vyrovnaná, klidná a jistá povaha, sebeovládání a samozřejmě, stejně jako u Old Shatterhanda (a vůbec všech mužských postav, ale u nádeníka Apačů speciálně) - vlastně celý charakter. Vždycky jsem se viděla spíš po boku hrdinů, než v jejich vlastní kůži, ale pro malou chvilku bych nahradila Old Shatterhanda a chtěla bych, aby byl Vinnetou můj rudý bratr. :)

3) Jindra Hojer (Rychlé Šípy)
Protože není tak extrémní, jako Mirek Dušín (ale i toho mám ráda. Jen, Jindru jsem měla tak nějak vždycky radši). :) Musím se rovnou přiznat, mám většinou sympatie k extrémům. V knížkách (v realitě to nijak moc neposuzuju (viz pokerový idol...)) prostě preferuju blonďáky s modrýma očima (to nemá nic společného s tím, že by snad byl Jindra Hojer blonďák...) nebo černé vlasy a tmavé oči (ehm, nebudeme Siriuse jmenovat). Nemyslete si, že jsem povrchní, jen je mi to sympatický. Nebo spíš jsem měla štěstí na sympaťáky tohohle vzhledu... A protože jsem vůbec neodbočovala od tématu, tak na Rychlých šípech jsem vyrostla a jsou to prostě správní hoši.

Výsledek obrázku pro rychlé šípy

4) Remus Lupin (Harry Potter)
Jak to zkrátit, abych tu nebyla do rána... :) (A vězte, že to nejde, psáno v 0:23). Tak řekněme, že přezdívka "Remi" není tak docela smyšlená. :) Remus je jeden z lidí, na kterých opravdu obdivuju jejich charakter (hlavně že se neopakuju...). Použila bych sousloví "síla osobnosti". Bezpodmínečná preciznost (dle hesla "Jsem disciplinovaný, organizovaný, naprosto oddaný své práci a vždycky mám u sebe tužku."). A lykantropie... To je zase další věc, kterou obdivuju. Ne teda samozřejmě to samotné "být vlkodlak", ale umění to překonat. A pak, mám pocit, že bychom měli hodně společného.

5) Sirius Black (Harry Potter)
A další můj extrém. Moje oblíbené pánské postavy by se daly rozdělit do dvou skupin. Ti, co bojují za čest, pravdu a mravní hodnoty a druhá skupina, prostě bad boys. :D Já vím, hloupé, dětinské, pubertální. Ale úplně stejně bych se mohla dělit i já. Z poloviny hodná holka a občas tzv. "slečna nebezpečná" (nemá to nic do spolku s tou hloupou písničkou, co mi už tři dny hraje v hlavě... :)), která se chová jako pako, ale usměvavé, relativně neškodné pako. Zase jsem vůbec neodběhla od tématu... Tak, proč Sirius? Obětoval by se za přátele, a sám byl věrný přítel, dobrý kamarád. A vyzařuje z něho prostě Energie! Energie smát se, bavit se, dosáhnout svého. Ležérní postoj, sebevědomé vystupování a jak už jsem řekla, úžasná přátelskost. No a navíc, rebel... :)

Výsledek obrázku pro ben barnes sirius Výsledek obrázku pro ben barnes sirius

Ben Barnes. Ehm... No... Řekněme že ťuk? :) Jde sice o jiný film, ale mně jde o znělku. Pro dnešek zas končím, ale mohla bych tu povídat do nekonečna. Škoda, že jsem zakoupila jen tři knihy, ale vybírat mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem nebo Remusem a Siriusem by bylo škoda, když na každém obdivuju něco jiného... Už tu nebudu nic podívat, ale kdybych měla, dál na seznamu by určitě bili třeba hraničář Halt, starý Klapzuba, don Vito Corleone a Mike, Sam Hawkens, hadži Halef Omar, Malý strom nebo Artemis Fowl s Butlerem a z dětství Warohunugamvanehaora nebo Ředkvička. A já opravdu končím. Tečka. Sbohem. :)

Day #1Jinam?Day #3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hliník se odstěhoval do Humpolce. Ty jsi pořád tady?

Jo! Klik!

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 19. července 2017 v 18:25 | Reagovat

Nepovedala by som na teba že si fanúšik Vinnetua :D

2 Rogue Rogue | Web | 30. srpna 2017 v 21:51 | Reagovat

Sirius je srdcovka ♥ ;-)
Vinnetoa jsem nikdy nečetla, i když jsem nad tím párkrát přemýšlela...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama