Day #3 | Oblíbená vedlejší postava

20. července 2017 v 6:00 | Remi |  Challenges accepted, Tagy takyZdravím. Jelikož jsem si velmi chytře nepřevrhla dopředu, jaká budou další témata, tak hned v prvních dnech jsem představila i vedlejší i hlavní postavy zaráz. No nic, slunce svítí dál a tak mě napadlo, že vedlejší si vyložím jako "nelidské". Neptejte se, jak jsem na to přišla, ale dneska vám prostě popovídám o knižních zvířatech. :)

1) Sedmikrásek (Čtyři a půl kamarádka)
Série detektivních knížek pro děti, kterou jsem v patřičném věku doslova milovala, má (jak název napovídá) čtyři hrdiny, kteří si založili "detektivní kancelář". Oním zapáleným detektivem je Kalle, machr na počítače je Štefka, dále je tu její dvojče Karel, ale protože je menší, tak mu říkají Ředkvička. A poslední je psovod Ferda. A když je psovod, měl by být i pes. Sedmikrásek je onen "půl kamarád", protože na detektivního psa moc nevypadá. Má nakousnuté ucho a místo štěkání spíš píská. Ale já jsem za tím viděla ukrytého hrdinu, který jen čeká na správnou příležitost - a kolikrát jsem měla pravdu. Sedmikrásek je ale hlavně naprosté zlatíčko. :)


2) Plam (Sedmý smysl)
Drak, jedna z "hlavní vedlejší postava" fantasy série o dívce jménem Hanka Vronová. Čtení nejen pro děvčata, ale určitě i pro mladší pánské čtenáře. A Plam je dobrota sama. Hančin věrný kamarád, bratr. :) Nerozlučný, věrný. Možná krátký popis, ale řekla bych docela výstižný. Ještě jedno by bylo dobré dodat: pro každou (sem tam i zakázanou) legraci.

Související obrázek Výsledek obrázku pro sedmý smysl plam

3) Cuk (Hraničářův učeň)
Cuk! Ten nejchytřejší, nejlepší, nejvytrvalejší, nejvěrnější a nejstatečnější malý huňatý koník všech dob. Já vím, to neznělo příliš důstojně... A Cuk si rozhodně důstojnost zaslouží. Kůň hlavního hrdiny, Willa. Občas máte fakt skvělý pocit, takovou... já nevím, asi škodolibou radost, když Will něco pokazí nebo neví a Cuk si odfrkne takovým způsobem, že kdyby mluvil, úplně slyšíte tu sarkastickou poznámku. :D

Související obrázek

4) Indikátor (Alenka z planety Země)
Nejdřív trochu chvály na samotnou knihu (a proč jsem si na Alenku nevzpomněla u oblíbené ženské postavy?). Alenka z planety Země je kniha pro děti, která se odehrává v budoucnosti, v níž je naprosto běžnou každodenní činnosti létat do vesmíru nebo na fotbal na Měsíc. Kniha je vyprávěna z podhledu Alenčina tatínka, s nímž Alenka léto do vesmíru. Jednou, když shání zvířata pro zoologickou zahradu, kde tatínek pracujte jako vědec (teď nevím, jestli v Moskvě nebo v Praze, hloupé :)), potkají indikátora. Je to kulička na mnoha tenkých nožičkách, která mění barvu podle nálady. Přečtěte a zjistíte, jak se změní, když mu dáte cukřík. :) Prostě zlatko, já bych ho tak moc chtěla...

Výsledek obrázku pro kir bulyčov indikátor

Asi končím a jdu vzdychat nad tím, jaký by byl život s indikátorem... Ještě dodatečně jsem si vzpomněla na Bublinu od Rychlých šípů, Hedviku Harryho Pottera a Modráčka od Malého sromu. Nevím, jestli se to počítá, ale líbí se mi moc ta koňská hlava z Bylo nás pět, jak se jí Petr Bajza jako malý bál. :D Víte, že si za nic nemůžu vzpomenout na nějakou knižní kočku (krom Křivonožky)? Tak zatím. :) A jaký mazlíček by se vyjímal u vás?

Day #2Jinam?Day #4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 24. července 2017 v 19:45 | Reagovat

Okrem Hraničiarovho učňa nič nepoznám. A aj toho Hraničiara len  z počutia :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama