Day #7 | Oblíbená záporná postava

6. srpna 2017 v 15:52 | Remi |  Challenges accepted, Tagy taky


Ehm. Nic jiného se ani neodvažuju tady napsat. :) A že je to velké ehm... nejenže vydávám článek se zpožděním, ale jen s jedním obrázkem... (Technika je se mnou na nesmiřitelné válečné stezce. :D) Na svou obhajobu píšu, že jsem se dnes ráno vrátila z Chorvatska, kde byl jen velmi omezený internet. Každopádně jsou prázdniny a já stejně jako vloni zjišťuji, že radši běhám po lese nebo se zašiju s knížkou, než s notebookem. Pardon, ale články budou tedy spíše jen občasné. Ale věřím, že každý si rád užívá volné dny a ne jen já. ;)

Záporáci

Hm. Tak Artemise jsem vyčerpala minule. Co budu dělat? :) Když dělám tuhle výzvu, konečně mi dochází, jak málo knih jsem vlastně četla... Ale myslím, že ani s dvojnásobným počtem přečtených knih bych neměla výběr o moc lehčí - speciálně na záporné postavy jsem hodně náročná.

Každy příběh je jen tak dobrý, jak dobrý je jeho padouch

Třeba u detektivek - jedinou, když jsme jeli do v Itálie jsem si od kamarádky půjčila knihu. Autora jsem už úspěšně zapomněla, ale příběh byl o mladém policistovi, který se oženil s modelkou. O svatební noci jsou v hotelu. Když policista přijde na pokoj, manželku nenajde. Myslí si, že ji jeho kamarádi z legrace unesli (únos nevěsty o svatební noci), ale není to tak. Po strastiplném pátrání se ukáže (mimo jiné), že zločinec byl psychopat. Co? Unesl ji jenom tak? Protože je blázen? Nic víc? What?
Záporák u mě musí být inteligentní, systematický, musí mít "ďábelský plán", kterého se drží a logicky postupuje. Ach, o takové záporáky je nouze... Artemise nemůžu považovat jen za záporáka, tak vám představím někoho jiného. Není to můj oblíbený. Na takového stále ještě čekám... :)

1) Zpovědnice (Kázání ohně)
Ve zkratce: Kniha Kázání ohně je dystopie, kde se z neznámých příčin lidé začali rodit jen jako dvojčata. Jedno dvojče je Alfa (to je fyzicky dokonalé), druhé Omega (s nějakým fyzickým nedostatkem - o ruku víc, o mohu míň... Nebo může být věštec). Alfové řídí společnost a utlačují Omegy. Věštci můžou ostatním "lézt do hlavy", vidět útržky minulosti/budoucnosti.
Hlavní hrdinka knihy (Omega, Cassandra) je věštkyně, Zpovědnice taktéž. A i když je nepříjemná, tak je velmi podobná mé představě "dokonalého záporáka". Je jakási mysl celé společnosti, ta, co intrikami řídí vše ve svůj prospěch.

2) lord Voldemort (Harry Potter)
Klasika, klišé, vím. :) Velké kouzlo (jak příhodné, že? :)) Harryho Pottera spočívá v množstvích postav, kde má každý svůj vlastní příběh a vedlejších dějovou linii. Mnoho postav je do detailu propracovaným. - stejně tak lord Voldemort. Sice je hlavou všeho zla, o intrikách se můžeme bavit ve velkém, ale to hlavní na Voldemortovi je to bezbřehé zlo.
Nechce něco, chce všechno. Nestačí zabít Harryho Pottera. Chce zabít vše nečisté krve. Jestli zlaté hru Městečko Palermo, tak tam je postava masového vraha. Chce zůstat sám, jediný. To by se dalo přirovnat. Nemá slitování... A čeká ta touha po moci je plán. Nejen spontánní akce...

Nevím, jestli se to počítá... Kdybych každého člena mafie automaticky považovala za záporného, tak snad... Zase bych vytáhla Kmotra a do nebes vychvalovala dona Vita a vůbec všechny Coeleonovi. Jestli je totiž něco, co je u mě na vyšším místě (v knihách, samozřejmě) než praktičnost záporáka, tak rozhodně mafie. Důstojně vypadající muži v oblecích, kteří jen vypadají, že jdou po náročném dni v kanceláři z práce domů. Občas si tu cestu musí prostřílet...

3) Jesse James (Tisíc dolarů za Buffala Billa, Buffalo Bill konta Jesse James)
Díky těmhle dvěma jsem si oblíbila (a naučila se) válku Serveru proti Jihu. Jesse James bojuje za konfederaci. Tohle je zvláštní případ, kdy jsem měla ráda jak hrdinu, tak záporáka. I když je Jesse James zločinec, má na svědomí mnoho životů atd., tak jsem občas prostě měla pocit, že je něco jako Robin Hood divokého západu...

Day #6Jinam?Day #8
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 12. srpna 2017 v 10:56 | Reagovat

U mňa by bodoval asi ten zo série Divergencia... neviem si spomenúť na meno :D ale aj volďas je dobrý typ :D

2 Remi Remi | 14. srpna 2017 v 18:25 | Reagovat

[1]: Z Divergence jsem viděla jen jedničku (film), takže taky nevím. Ale voldy je základ! ;)
Jinak ti moc děkuju za všechny tvoje komentáře. :D

3 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 6. září 2017 v 23:00 | Reagovat

Zajímavá postava

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama