Trilogie Serafina - Robert Beatty

5. července 2018 v 6:00 | Remi |  Recenze

Zdravím,
začaly mi prázdniny. Takže teď pravděpodobně lítám někde po lese nebo tak. Děkuju za případnou zpětnou vazbu a online budu zase šestnáctého. Po nějaké době je tu zase recenze, tentokrát dokonce trojitá. Je kompletně spoiler-free, tak neváhejte a čtěte! :)


Název: Serafina a černý plášť (Serafina and the Black Cloak), Serafina a čarodějná hůl (Serafina and the Twisted Staff), Serafina a rozštěpené srdce (Serafina and the Splintered Heart)

Autor: Robert Beatty

Žánr: Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydání: 2016, 2017 (originály 2015, 2016)

Nakladatelství: CooBoo

Počet stran: 288, 368, 320

Obálka: Maria Elias

Moje hodnocení: 95 %, 80 %, 90 %


Anotace první knihy: *protože ostatní jsou spoiler* Nevstupuj nikdy do temného lesa, číhají tam mnohá nebezpečí, která si budou chtít podmanit tvou duši.

Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po usedlosti Biltmore. Ale i tam - na chodbách obrovského domu - bylo vždy co objevovat, jen ji nikdo nesměl spatřit. Ale když začnou v domě mizet děti, jedině ona ví, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů usedlosti. Společně musí odhalit, kdo se pod černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti. Pátrání je ale přivede do lesa a teprve tam přijde Serafina na to, kým je, a zjistí, že může zachránit všechny děti. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?

Recenze:
První díl jsem po dlouhém váhání dala loni sestře k narozeninám. Sama jsem si ho taky přečetla, a výsledkem jsem byla nadšená. A potom už následovalo jen dlouhé čekání na další díly...

Jestli je něčím nakladatelství CooBoo opravdu výjimečné, pak je to grafická úprava knih, které vydává. Vím, někdy jde jen o kopii zahraničního vydání, ale i tak - neznám jejich knihu, co by nebyla hezká. Pod přebalem jsou všechny tři díly jednobarevné, jen s jednoduchým motivem a stejně jsou zdobeny i začátky kapitol. Ty jsou krátké, mnohdy jen tři-čtyři strany, a děj tak ubíhá závratnou rychlostí.


V první knize poznáváme Serafinu: a zjistíme, že je tak trochu jiná. Ale ne tak 'jiná', jako YA hrdinky obvykle bývájí. Serafina vidí ve tmě, pohybuje se neslyšně a na nohou má jen čtyři prsty. Je stvoření noci. - Tehdy se člověk dozví spoustu věcí, které měly zůstat tajemství. A někdy je musí převzít do vlastních rukou.
Postupně se seznamuje i s Braedenem, synovcem majitelů panství, a v dalších dílech s Rowenou a Waysou. Každá kniha má svou vlastní zápletku, ale vývoj Serafinay (a i ostatních postav), její přátelství a znalosti 'našeho světa' jako stolování, sledujeme přes celou sérii.

Názor: Jedna z nejlepších věcí na této sérii je podle mě její atmosféra. Sídlo uprostřed amerických lesů vr. 1900 má rozdhodně něco dosebe. To hlavní je ale napínavost - u některých scén jsem se i bála. Celkově mě méně bavila druhá kniha. Rozhodně nejde o ten klasický vycpávkový díl, ale Rowena mi byla vyloženě nesympatická. Když už jsem u postav, tak právě ony jsou jednou z největších předností této série. Jejich povahy byly vyvážené, řekla bych reálné. Zároveň jsou dobře promyšlené a někam se posunují. Další věc, kterou bych ráda ocenila je to, že knihy nejsou dětské. I když hrdinům je kolem dvanácti, kniha vůbec nepůsobí jako záležitost pro děti!


Závěrem:
Na recenze většinou vybírám takové knihy, o kterých si myslím, že zaujmou velký okruh lidí. A ani Serafina není výjimka - i když je o dvanáctileté dívce, ani pánové z ní určitě nebudou zklamaní. Zkuste to a dejte Serafině šanci. :)
Recenzi končím stejnými slovy, jako autor dovětek třetí knihy.

Kuráž!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 9. července 2018 v 13:42 | Reagovat

Veľa som o tom počula tak možno raz sa do toho pustím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama